Πήγαινε στο περιεχόμενο
Εγγραφή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

Διευθυντής του Γραφείου

 
Piotr Serafin
  • στρατηγική, συντονισμός και διοίκηση του Γραφείου
  • G7 / G20

Αναπληρωτής Διευθυντής του Γραφείου

 
André Gillissen
  • στρατηγική στήριξη στον Διευθυντή του Γραφείου
  • συντονισμός των συνόδων του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου

Κύριος σύμβουλος του Προέδρου για θέματα πολιτικής και επικοινωνίας

 
Paweł Graś
  • σχέσεις με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, τα εθνικά κοινοβούλια και τα πολιτικά κόμματα

Οριζόντια ομάδα

 
Katarzyna Smyk

Σύμβουλος

  • οριζόντιος συντονισμός
  • αλληλογραφία του Προέδρου
  • διαχείριση ανθρώπινων πόρων
Paweł Karbownik

Σύμβουλος

  • σχεδιασμός στρατηγικής ατζέντας
  • G7 / G20

Ομάδα εξωτερικής πολιτικής

 
Riina Kionka

Επικεφαλής Σύμβουλος Εξωτερικής Πολιτικής

  • διαχείριση της Ομάδας εξωτερικής πολιτικής
  • συντονισμός των εξωτερικών πολιτικών
  • προγραμματισμός θεμάτων εξωτερικών υποθέσεων στο Ευρωπαϊκό Συμβούλιο
Carl Hartzell

Κύριος Σύμβουλος

  • Ρωσία
  • Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν, Λευκορωσία, Γεωργία, Μολδαβία και Ουκρανία
  • Κεντρική Ασία
  • Τουρκία
  • ευρωπαϊκές χώρες που δεν ανήκουν στην ΕΕ
  • Οριζόντια Ανατολική Εταιρική Σχέση

Zuzana Michalcová Šutiaková

Σύμβουλος

  • Λατινική Αμερική και Καραϊβική
  • Δυτικά Βαλκάνια
  • ασφάλεια, διαχείριση κρίσεων και άμυνα
  • διεύρυνση
  • ανθρώπινα δικαιώματα
  • ΟΗΕ, ΟΑΣΕ, Συμβούλιο της Ευρώπης
Leila Brahimi

Σύμβουλος

  • Μέση Ανατολή και Βόρεια Αφρική
  • υποσαχάρια Αφρική
  • Οριζόντια Ευρωπαϊκή Πολιτική Γειτονίας
  • ανάπτυξη
  • εξωτερικές πτυχές της καταπολέμησης της τρομοκρατίας και μετανάστευση

Alina Butuliga

 Σύμβουλος

  • Ασία και Ειρηνικός
  • εμπόριο

Οικονομική ομάδα

 
João Nogueira Martins

Επικεφαλής Οικονομικός Σύμβουλος

  • διαχείριση της ομάδας οικονομικών θεμάτων
  • οικονομικά και νομισματικά θέματα, περιλαμβανομένων των G7 και G20
Alfredo Panarella

Κύριος Σύμβουλος

  • ανταγωνιστικότητα, επενδύσεις και ανάπτυξη
  • χρηματοπιστωτικός τομέας (συμπεριλαμβανομένης της τραπεζικής ένωσης)
  • εσωτερική αγορά
Christina Jordan

Σύμβουλος

  • Οικονομική και Νομισματική Ένωση
  • απασχόληση και κοινωνικές υποθέσεις
  • φορολογία
Wouter Coussens

Σύμβουλος

  • Ευρωπαϊκό Εξάμηνο και διαδικασίες μακροοικονομικής εποπτείας
  • μακροοικονομικές εξελίξεις (παγκοσμίως, στην ΕΕ και στην ευρωζώνη)
  • εξωτερική πολιτική: ΗΠΑ και Καναδάς

Ενεργειακή Ένωση

 
Łukasz Koliński

Ειδικός Σύμβουλος για την Ενεργειακή Ένωση

  • Ενεργειακή Ένωση
  • κλίμα
  • πολυετές δημοσιονομικό πλαίσιο και ετήσιος προϋπολογισμός
Ομάδα Τύπου και Επικοινωνίας

 

Preben Aamann

Εκπρόσωπος Τύπου του Προέδρου

  • συντονισμός της ομάδας Τύπου και επικοινωνίας
Hugo Brady

Λογογράφος του Προέδρου

  • λόγοι, άρθρα
  • ομάδες προβληματισμού
Beata Turska

Σύμβουλος

  • λόγοι, άρθρα
Ιδιαίτερο γραφείο

 

Łukasz Broniewski

Προϊστάμενος του ιδιαίτερου γραφείου - Σύμβουλος

  • διαχείριση των επισκέψεων, των συνόδων κορυφής και των ταξιδιών του Προέδρου
  • σχέσεις με τους επιχειρηματίες και τους κοινωνικούς εταίρους, την Επιτροπή των Περιφερειών και την Οικονομική και Κοινωνική Επιτροπή
Stefan Smith

Προσωπικός βοηθός του Προέδρου

  • πρόγραμμα του Προέδρου και διοικητική υποστήριξη
  • προσωπική αλληλογραφία του Προέδρου

Emilia Surowska

Σύμβουλος

  • πρωτόκολλο
  • διοίκηση, διαχείριση των συνόδων κορυφής, των επισκέψεων και των ταξιδιών του Προέδρου
  • αξιωματικός σύνδεσμος με το πρωτόκολλο και την ασφάλεια
Tiina Kytola
  • αλληλογραφία του Προέδρου
  • πρωτοκόλληση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας
  • αρχειοθέτηση

Γραμματεία του Γραφείου

 
Renata Tobiasz

Προσωπική βοηθός του επικεφαλής του ιδιαίτερου γραφείου και της οριζόντιας ομάδας

Pilar Chaves

Προσωπική βοηθός του επικεφαλής του ιδιαίτερου γραφείου

Miriam Cunill Rafael

Βοηθός του επικεφαλής Συμβούλου Εξωτερικής Πολιτικής

Έλενα Χατζηγιάννη

Βοηθός της ομάδας εξωτερικής πολιτικής

Iveta Hincova

Βοηθός της ομάδας εξωτερικής πολιτικής

Sabina Bengtsson

Βοηθός του επικεφαλής Οικονομικού Συμβούλου και του Ειδικού Συμβούλου για την Ενεργειακή Ένωση

Anita Gebruers

Βοηθός της οικονομικής ομάδας
Cécile Monin

Βοηθός της ομάδας Τύπου και επικοινωνίας

Andrés Mola Arizo

Βοηθός της ομάδας Τύπου και επικοινωνίας

Louisa Pincott

(άδεια μητρότητας)

Arja Pukkinen Βοηθός διοίκησης - ανθρώπινοι πόροι και εκπαίδευση (COFO)