Skip to content
  • Nemzetközi miniszteri találkozók

Az Albániával tartott csatlakozási konferencia hatodik ülése, 2025. szeptember 16.

Főbb eredmények

Az Albániával tartott csatlakozási konferencia hatodik ülését a mai napon, Brüsszelben tartották. Az ülésen megkezdték a tárgyalásokat Albániával a 4. témakörről, amely a „Zöld menetrend és fenntartható összeköttetések” címet viseli, és az alábbi tárgyalási fejezeteket foglalja magában:

  • 14. fejezet – Közlekedéspolitika
  • 15. fejezet – Energia
  • 21. fejezet – Transzeurópai hálózatok
  • 27. fejezet – Környezetvédelem és éghajlatváltozás

Az Európai Unió delegációját Marie Bjerre, Dánia Európa-ügyi minisztere vezette, és abban részt vett Marta Kos bővítésért felelős európai biztos is. Az albán delegációt Edi Rama albán miniszterelnök vezette.

Sajtóközlemények

Sajtóinformációk

Sajtókapcsolat

Ha Ön nem újságíró, kérdésével szíveskedjen a Közönségtájékoztatási Szolgálathoz fordulni.

Akkreditáció és sajtóesemények

Az akkreditációról szóló általános információkat ezen az oldalon találja.

Az Európai Unión kívül tartott nemzetközi csúcstalálkozókra vonatkozó médiaakkreditációt a szervező ország kormányzati hatóságai fogják végezni.

Kövesse munkánkat!

Egyéb ülések: Nemzetközi miniszteri találkozók

További ülések

Legutóbbi frissítés: 2025. szeptember 17.