- Nemzetközi miniszteri találkozók
Az Albániával tartott csatlakozási konferencia hatodik ülése, 2025. szeptember 16.
Főbb eredmények
Az Albániával tartott csatlakozási konferencia hatodik ülését a mai napon, Brüsszelben tartották. Az ülésen megkezdték a tárgyalásokat Albániával a 4. témakörről, amely a „Zöld menetrend és fenntartható összeköttetések” címet viseli, és az alábbi tárgyalási fejezeteket foglalja magában:
- 14. fejezet – Közlekedéspolitika
- 15. fejezet – Energia
- 21. fejezet – Transzeurópai hálózatok
- 27. fejezet – Környezetvédelem és éghajlatváltozás
Az Európai Unió delegációját Marie Bjerre, Dánia Európa-ügyi minisztere vezette, és abban részt vett Marta Kos bővítésért felelős európai biztos is. Az albán delegációt Edi Rama albán miniszterelnök vezette.
Sajtóközlemények
Sajtóinformációk
Sajtókapcsolat
-
Dimosthenis Mammonas Press officer
- +32 477 61 20 77
- +32 2 281 2504
Ha Ön nem újságíró, kérdésével szíveskedjen a Közönségtájékoztatási Szolgálathoz fordulni.
Akkreditáció és sajtóesemények
Az akkreditációról szóló általános információkat ezen az oldalon találja.
Az Európai Unión kívül tartott nemzetközi csúcstalálkozókra vonatkozó médiaakkreditációt a szervező ország kormányzati hatóságai fogják végezni.
Kövesse munkánkat!
- Iratkozzon fel e-mail-értesítéseinkre, hogy megkapja a legfrissebb információkat erről és a hasonló ülésekről.
- Kövesse az @EUCouncilPress-t a legújabb sajtóhírekért.
Egyéb ülések: Nemzetközi miniszteri találkozók
További ülésekLegutóbbi frissítés: 2025. szeptember 17.