"Kasutame küpsiseid, et teie sirvimiskogemust parandada. Nõukogu veebisaidi põhifunktsioonide toetamiseks tuleb kasutada vajalikke küpsiseid. Vabatahtlikud küpsised aitavad meil koostada anonüümseid statistilisi koondaruandeid, et paremini kasutajate vajadusi rahuldada.
Euroala liikmesriigid soovitavad võtta Horvaatia euroala 20. liikmeks
Eurorühm kinnitas täna euroala liikmesriikide soovituse nõukogule. Ministrid nõustusid Euroopa Komisjoni ja Euroopa Keskpanga positiivse hinnanguga, et Horvaatia on lähenemiskriteeriumid täitnud. Soovituses tehakse ettepanek, et Horvaatia võtaks euro kasutusele 1. jaanuaril 2023. See on esimene samm protsessis, mille käigus ELi nõukogu võtab vastu õigusaktid, mis võimaldavad Horvaatial saada euroala liikmeks ja võtma meie ühisraha euro alates järgmisest aastast kasutusele.
Mul on väga hea meel teatada, et eurorühm nõustus täna sellega, et Horvaatia täidab kõik euro kasutuselevõtuks vajalikud tingimused. See on otsustav samm Horvaatia teel saada meie euroala 20. liikmeks ja tugev signaal Euroopa integratsioonist. Soovin avaldada erilist tunnustust Horvaatia valitsusele tema viimaste aastate pühendumuse ja raske töö eest selle tulemuse saavutamiseks eriti keerulistes tingimustes.
Eurorühma esimees Paschal Donohoe
Edasine tegevus
Soovituse peaks majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (euroala liikmesriikide kvalifitseeritud häälteenamusega) vastu võtma oma 17. juuni 2022. aasta istungil. Nõukogu peaks samuti kinnitama majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu eesistuja poolt Euroopa Ülemkogule saadetava kirja. Euroopa Ülemkogu arutab seda küsimust oma 23.–24. juuni kohtumisel.
Protsess lõpeb sellega, et nõukogu võtab (pärast konsulteerimist Euroopa Parlamendi ja Euroopa Keskpangaga) vastu kolm õigusakti, mis on vajalikud selleks, et Horvaatia saaks 1. jaanuaril 2023 euro kasutusele võtta. Need õigusaktid võetakse eeldatavasti vastu juulis.
See dokument on praegu kättesaadav ainult järgmistes keeltes: