Skip to content

10 stimuli un ieguvumi no starptautiska līguma par pandēmijām

Starptautisks līgums par cīņu pret pandēmijām parakstītājvalstīm sniegtu virkni ieguvumu, cita starpā – ātrāku un labāku informāciju, taisnīgāku piekļuvi pasākumiem cīņai ar pandēmiju, drošākas globālās piegādes ķēdes un ciešākas partnerības un apmaiņu ar pētniecības un izstrādes risinājumiem.

10 stimuli un ieguvumi no starptautiska līguma par pandēmijām

  1. Ātrāka un labāka parakstītājvalstu informēšana par pandēmijas draudiem
  2. Lielāka pārliecība iedzīvotājiem par vienlīdzīgu piekļuvi pandēmijas pretpasākumiem (piem., diagnosticēšanai, zālēm, vakcīnām)
  3. Rentabli risinājumi, kas balstīti uz pandēmijas apkarošanai nepieciešamo materiālu krājumu veidošanas un ražošanas reģionālu un globālu plānošanu attiecīgajā valstī vai tās tuvumā
  4. Garantēta "vieta pie galda" valstu līderiem visos līguma forumos, kuros tiks pieņemti lēmumi par gatavību pandēmijām un reaģēšanu uz tām
  5. Drošākas globālās piegādes ķēdes un pietiekams veselības aprūpes speciālistu skaits pandēmiju laikā
  6. Skaidrība par katras valsts pamatspējām
  7. Ieskats pētniecībā un izstrādē saistībā ar pandēmijas apkarošanas risinājumiem un labāka dalīšanās ar pētniecības un izstrādes risinājumiem
  8. Pateicoties taisnīgām pārskatatbildības sistēmām, lielāka pārliecība, ka visi partneri dara visu iespējamo
  9. Pieejas "viena veselība" integrēšana globālajā veselības arhitektūrā, ar ko, sasaistot cilvēku, dzīvnieku un planētas veselību, tiek uzlabota profilakse
  10. Partnerības un tīkli ar citu valstu kolēģiem, kuru nolūks ir pārvarēt turpmāku pandēmiju draudus, un ar visiem citiem attiecīgajiem aktoriem (starptautiskām organizācijām, pilsonisko sabiedrību, privāto sektoru)