10 stimuli un ieguvumi no starptautiska līguma par pandēmijām
10 stimuli un ieguvumi no starptautiska līguma par pandēmijām
- Ātrāka un labāka parakstītājvalstu informēšana par pandēmijas draudiem
- Lielāka pārliecība iedzīvotājiem par vienlīdzīgu piekļuvi pandēmijas pretpasākumiem (piem., diagnosticēšanai, zālēm, vakcīnām)
- Rentabli risinājumi, kas balstīti uz pandēmijas apkarošanai nepieciešamo materiālu krājumu veidošanas un ražošanas reģionālu un globālu plānošanu attiecīgajā valstī vai tās tuvumā
- Garantēta "vieta pie galda" valstu līderiem visos līguma forumos, kuros tiks pieņemti lēmumi par gatavību pandēmijām un reaģēšanu uz tām
- Drošākas globālās piegādes ķēdes un pietiekams veselības aprūpes speciālistu skaits pandēmiju laikā
- Skaidrība par katras valsts pamatspējām
- Ieskats pētniecībā un izstrādē saistībā ar pandēmijas apkarošanas risinājumiem un labāka dalīšanās ar pētniecības un izstrādes risinājumiem
- Pateicoties taisnīgām pārskatatbildības sistēmām, lielāka pārliecība, ka visi partneri dara visu iespējamo
- Pieejas "viena veselība" integrēšana globālajā veselības arhitektūrā, ar ko, sasaistot cilvēku, dzīvnieku un planētas veselību, tiek uzlabota profilakse
- Partnerības un tīkli ar citu valstu kolēģiem, kuru nolūks ir pārvarēt turpmāku pandēmiju draudus, un ar visiem citiem attiecīgajiem aktoriem (starptautiskām organizācijām, pilsonisko sabiedrību, privāto sektoru)