Skip to content
  • Rada pro dopravu, telekomunikace a energetiku

Videokonference ministrů energetiky, 14. prosince 2020

Hlavní výsledky

Ministři energetiky EU jednali prostřednictvím neformální videokonference o integraci energetického systému v EU. Komise jim rovněž poskytla aktuální informace o vnějších vztazích v oblasti energetiky a o řadě dalších záležitostí.

Integrace energetických soustav

Aby se Evropa do roku 2050 stala klimaticky neutrální, musí zásadním způsobem transformovat svůj energetický systém na systém integrovaný, s vysokým podílem energie z obnovitelných zdrojů a výrazným zlepšením v oblasti energetické účinnosti. Během videokonference si ministři vyměnili názory na priority členských států s ohledem na nadcházející revizi evropských právních předpisů v oblasti energetiky.

Ministři jednali o tom, která politická opatření považují za prioritní a jaké výzvy očekávají při aktualizaci regulačního rámce EU, jež má za cíl usnadnit integraci energetického systému. Ministři si rovněž vyměnili názory na možné sladění energetických cílů EU pro rok 2030 s vyššími ambicemi v oblasti klimatu pro rok 2030.

Jiné záležitosti

Komise přednesla informace o nedávném vývoji vnějších vztahů v oblasti energetiky.

Litevská delegace ministry informovala o uvedení běloruské jaderné elektrárny Astravec do provozu a o tom, jak tato elektrárna dodržuje doporučení v oblasti jaderné bezpečnosti.

Nastupující portugalské předsednictví představilo svůj pracovní program pro první polovinu roku 2021.

Dokumenty k zasedání

Výsledné dokumenty

Informace pro média

Kontakt pro tisk

Nepracujete-li pro média, obraťte se prosím se svým dotazem na službu informací pro veřejnost.

Akreditace a mediální události

Obecné informace o akreditaci naleznete zde.

Akreditace médií na mezinárodní summity konané mimo Evropskou unii zajišťují vládní orgány hostitelské země.

Sledujte aktuální dění

Další zasedání: Rada pro dopravu, telekomunikace a energetiku

Zobrazit další zasedání

Naposledy aktualizováno: 16. ledna 2025