"Kasutame küpsiseid, et teie sirvimiskogemust parandada. Nõukogu veebisaidi põhifunktsioonide toetamiseks tuleb kasutada vajalikke küpsiseid. Vabatahtlikud küpsised aitavad meil koostada anonüümseid statistilisi koondaruandeid, et paremini kasutajate vajadusi rahuldada.
Nõukogu (transport, telekommunikatsioon ja energeetika)
Telekommunikatsiooniministrite videokonverents, 5. juuni 2020
Peamised tulemused
Telekommunikatsiooniministrid pidasid oma teisel mitteametlikul videokonverentsil poliitilise mõttevahetuse ELi digitaalvaldkonna prioriteetide üle COVID-19 järgsel ajastul.
Kohtumist juhatas Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuminister Oleg Butković. Komisjoni esindas volinik Thierry Breton.
Mõttevahetuse käigus paluti ministritel arutada eesistujariigi ettevalmistatud kolme küsimust:
Millised on digisektoris COVID-19 kriisist saadud peamised õppetunnid ja digistrateegia prioriteetsed aspektid?
Kuidas tagada ELi konkurentsivõime ja digitaalne suveräänsus ülemaailmsel tasandil?
Kuidas seada prioriteediks ja suurendada investeeringuid kriisi käigus hädavajalikuks osutunud valdkondadesse, nimelt ühenduvusse, andmetesse ja digitehnoloogiasse, nt tehisintellekti?
Suur osa majandusest ja ühiskonnast tegi pandeemia ajal digipöörde. Leppisime täna kokku, et peaksime kasutama võimalust muuta need saavutused püsivaks ning tegema seetõttu jõupingutusi ettevõtete ja avalike teenuste digiteerimiseks ning meie võrkude turvalisuse ja läbilaskevõime tagamiseks.
Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuminister Oleg Butković
Eesistujariik tegi arutelust kokkuvõtte.
Muude küsimuste all teavitas eesistujariik ministreid menetluses olevate seadusandlike ettepanekute seisust. Horvaatia eesistumise ajal e-privaatsuse ettepanekuga tehtud töö on kokku võetud eduaruandes, mille eesistujariik esitas alaliste esindajate komiteele (COREPER) 3. juunil 2020.
Seoses kavandatava määrusega, millega luuakse Euroopa küberturvalisuse pädevuskeskus ja koordineerimiskeskuste võrgustik, lepiti COREPERi 3. juuni koosolekul kokku uutes volitustes läbirääkimisteks Euroopa Parlamendiga. Eesistujariik võtab ühendust parlamendi peamise läbirääkijaga, et uurida võimalust korraldada Horvaatia eesistumise järelejäänud nädalatel kolmepoolne kohtumine.
Eesistujariik teavitas ministreid ka viimastest arengutest seoses käimasoleva muu kui seadusandliku tegevusega. COREPER kinnitas 3. juunil täielikku nõusolekut nõukogu järelduste eelnõuga Euroopa digitaalse tuleviku kujundamise kohta ning otsustas kasutada järelduste vastuvõtmiseks kirjalikku menetlust. Kirjalik menetlus algatatakse täna pärast videokonverentsi.
Eesistujariik tutvustas ka 5G-võrkude turvalisust käsitlevate ELi meetmete paketi rakendamise seisu.
Komisjon andis ajakohastatud teavet kontaktide jälgimise ja hoiatamise rakenduste arendamise kohta COVID-19 kontekstis. Jätkub töö, et muuta need rakendused piiriüleselt koostalitlevaks.
Järgmine eesistujariik Saksamaa tutvustas oma tööprogrammi telekommunikatsiooni valdkonnas 2020. aasta teisel poolel.