Skip to content
  • Nõukogu (transport, telekommunikatsioon ja energeetika)

Telekommunikatsiooniministrite videokonverents, 5. juuni 2020

Peamised tulemused

Telekommunikatsiooniministrid pidasid oma teisel mitteametlikul videokonverentsil poliitilise mõttevahetuse ELi digitaalvaldkonna prioriteetide üle COVID-19 järgsel ajastul.

Kohtumist juhatas Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuminister Oleg Butković. Komisjoni esindas volinik Thierry Breton.

Mõttevahetuse käigus paluti ministritel arutada eesistujariigi ettevalmistatud kolme küsimust:

  • Millised on digisektoris COVID-19 kriisist saadud peamised õppetunnid ja digistrateegia prioriteetsed aspektid?
  • Kuidas tagada ELi konkurentsivõime ja digitaalne suveräänsus ülemaailmsel tasandil?
  • Kuidas seada prioriteediks ja suurendada investeeringuid kriisi käigus hädavajalikuks osutunud valdkondadesse, nimelt ühenduvusse, andmetesse ja digitehnoloogiasse, nt tehisintellekti?
Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuminister Oleg Butković
Suur osa majandusest ja ühiskonnast tegi pandeemia ajal digipöörde. Leppisime täna kokku, et peaksime kasutama võimalust muuta need saavutused püsivaks ning tegema seetõttu jõupingutusi ettevõtete ja avalike teenuste digiteerimiseks ning meie võrkude turvalisuse ja läbilaskevõime tagamiseks.
Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuminister Oleg Butković
Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuminister Oleg Butković

Eesistujariik tegi arutelust kokkuvõtte.

Muude küsimuste all teavitas eesistujariik ministreid menetluses olevate seadusandlike ettepanekute seisust. Horvaatia eesistumise ajal e-privaatsuse ettepanekuga tehtud töö on kokku võetud eduaruandes, mille eesistujariik esitas alaliste esindajate komiteele (COREPER) 3. juunil 2020.

Seoses kavandatava määrusega, millega luuakse Euroopa küberturvalisuse pädevuskeskus ja koordineerimiskeskuste võrgustik, lepiti COREPERi 3. juuni koosolekul kokku uutes volitustes läbirääkimisteks Euroopa Parlamendiga. Eesistujariik võtab ühendust parlamendi peamise läbirääkijaga, et uurida võimalust korraldada Horvaatia eesistumise järelejäänud nädalatel kolmepoolne kohtumine.

Eesistujariik teavitas ministreid ka viimastest arengutest seoses käimasoleva muu kui seadusandliku tegevusega. COREPER kinnitas 3. juunil täielikku nõusolekut nõukogu järelduste eelnõuga Euroopa digitaalse tuleviku kujundamise kohta ning otsustas kasutada järelduste vastuvõtmiseks kirjalikku menetlust. Kirjalik menetlus algatatakse täna pärast videokonverentsi.

Eesistujariik tutvustas ka 5G-võrkude turvalisust käsitlevate ELi meetmete paketi rakendamise seisu.

Komisjon andis ajakohastatud teavet kontaktide jälgimise ja hoiatamise rakenduste arendamise kohta COVID-19 kontekstis. Jätkub töö, et muuta need rakendused piiriüleselt koostalitlevaks.

Järgmine eesistujariik Saksamaa tutvustas oma tööprogrammi telekommunikatsiooni valdkonnas 2020. aasta teisel poolel.

Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuministri Oleg BUTKOVIĆI avaldus pärast telekommunikatsiooniministrite videokonverentsi 5. juunil 2020 (Zagreb).

Kohtumisega seotud dokumendid

Koosolekujärgsed dokumendid

Pressiteave

Pressi kontaktteave

Kui te ei ole ajakirjanik, siis palun saatke oma taotlus üldsuse teavitamise teenistusele.

Akrediteerimine ja pressiüritused

Ülevaatliku teabe akrediteerimise kohta leiab siit.

Väljaspool Euroopa Liitu toimuvatele rahvusvahelistele tippkohtumistele annavad meedia akrediteeringu vastuvõtva riigi valitsusasutused.

Hoia end kursis

Muud istungid: Nõukogu (transport, telekommunikatsioon ja energeetika)

Vaata muid kohtumisi

Viimati läbi vaadatud: 16. jaanuar 2025