Skip to content
  • Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryba

Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryba, 2015 11 26, 2015 m. lapkričio 26 d.

Pagrindiniai rezultatai

Taryba susitarė dėl bendro požiūrio dėl pasiūlymo dėl reglamento, kuriuo nustatomi energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo pagrindai.

Pagrindinis pasiūlymo tikslas – skatinti inovacijas ir vis efektyviau energiją vartojančių gaminių gamybą. Juo užtikrinama galimybė pirkėjams perkant gaminius priimti informacija pagrįstus sprendimus dėl gaminių energijos sąnaudų ir taip prisidėti prie bendro energijos paklausos mažinimo Sąjungos lygmeniu.

Palankiai vertinu Tarybos priimtas išvadas dėl energetikos sąjungos valdymo sistemos. Tai svarbus žingsnis pirmyn. Šiomis išvadomis sudaroma galimybė ES ir valstybėms narėms pereiti nuo esamo techninio požiūrio į energetikos politiką prie labiau integruotos ir politinės energetikos sąjungos. Tuo bus užtikrinta, kad kartu galime suteikti naudos ir įmonėms, ir vartotojams Liuksemburgo ekonomikos ir užsienio prekybos ministras R. Schneideris

Taryba priėmė išvadas dėl energetikos sąjungos valdymo, kurios bus gairėmis Komisijai ateinančiais mėnesiais ir metais kuriant energetikos sąjungą visų pirma valdymo priemonės srityje.

Pagal valdymo sistemą bus stebima ES kolektyvinė pažanga, daroma siekiant ES tikslų energijos ir klimato srityje bei bendrų ES politikos tikslų visų penkių dimensijų atžvilgiu. Tuo taip pat bus užtikrinta nuosekli ir skaidri energetikos sąjungos padėties apžvalga.

Taryboje per viešą posėdį įvyko politiniai debatai dėl naujo energijos rinkos modelio ir dėl naujų galimybių energijos vartotojams teikiančių priemonių rinkinio, vykdant tolesnę veiklą, susijusią su tais dviem atitinkamais Komisijos komunikatais. Numatoma, kad pasiūlymai dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų abiem klausimais bus pateikti 2016 m. antrąjį pusmetį.

Daugiausia dėmesio debatų metu skirta skirstomojo tinklo operatorių (STO) vaidmeniui, atsakomybei ir įgaliojimams bei mažmeninių energijos rinkų reformai.

Šiame kontekste ministrai susipažino su pirma metine Komisijos ataskaita dėl energetikos sąjungos padėties, kurią pristatė Komisijos narys M. Šefčovičius. Ataskaitoje analizuojama energetikos padėtis ir ES, ir nacionaliniu lygmeniu, remiantis Komisijos nario vizitų į kiekvieną valstybę narę rezultatais; joje pateikiamos informacijos suvestinės apie kiekvieną šalį, taip pat Komisijos rekomendacijos.

Per darbo pietus ministrai pasikeitė nuomonėmis dėl netrukus Paryžiuje įvyksiančios klimato kaitos konferencijos (COP 21) po to, kai Komisijos narys Ariasas Cañete glaustai informavo apie pasirengimo konferencijai padėtį.

Posėdžių dokumentai

Pranešimai spaudai

Informacija spaudai

Kontaktai spaudai

Ne žurnalistų prašome siųsti prašymus visuomenės informavimo tarnybai.

Akreditavimo ir spaudos renginiai

Daugiau informacijos apie akreditaciją rasite šiame puslapyje.

Tarptautinių aukščiausiojo lygio susitikimų, vykstančių už Europos Sąjungos ribų, atveju žiniasklaidos atstovus akredituos priimančiosios šalies valdžios institucijos.

Sekite naujienas

Kiti posėdžiai: Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryba

Žiūrėti daugiau posėdžių

Paskutinį kartą peržiūrėta: 2025 m. sausio 15 d.