Skip to content
  • Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryba

Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryba, 2017 02 27, 2017 m. vasario 27 d.

Pagrindiniai rezultatai

Ministrai pateikė savo pirmuosius atsiliepimus apie Komisijos parengtą išsamų teisės aktų rinkinį „Švari energija visiems europiečiams“, kuriuo siekiama trijų pagrindinių tikslų: daugiausia dėmesio skirti energijos vartojimo efektyvumui, užsitikrinti pirmaujančią poziciją atsinaujinančiųjų išteklių energijos srityje ir užtikrinti sąžiningą elgesį vartotojų atžvilgiu.

Dokumentų rinkinį sudaro pasiūlymai dėl elektros energijos rinkos modelio, energijos vartojimo efektyvumo, tiekimo saugumo, atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir valdymo taisyklių; jais siekiama įgyvendinti energetikos sąjungos strategiją. Bendras strategijos tikslas – iki 2030 m. ES pereiti prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos.

Ministrai pripažino šių teisės aktų svarbą ir pabrėžė poreikį daryti pažangą nagrinėjant visus pasiūlymus. Tačiau jie taip pat pabrėžė, kad, atsižvelgiant į šių klausimų poveikį valstybėms narėms ir teisės aktų rengėjų atsakomybę, šiuos pasiūlymus reikia išsamiai nagrinėti.

Taryba išklausė Komisijos pranešimą apie pastarosios nesenai parengtą energetikos sąjungos būklės ataskaitą. Ministrai palankiai įvertino ataskaitos išvadą, kad Europos Sąjunga jau labai sumažino energijos suvartojimą ir laikosi teisingos krypties, kad pasiektų savo 2020 m. energijos vartojimo efektyvumo tikslą. Kartu jie pripažino, kad valstybių narių pastangos turi būti tęsiamos.

Svarstant punktą „Kiti klausimai“, pirmininkaujanti valstybė narė informavo Tarybą apie pažangą, padarytą nagrinėjant su svarbius teisėkūros pasiūlymus, dėl kurių jau pradėtos derybos su Europos Parlamentu – reglamentą dėl dujų tiekimo saugumo ir reglamentą dėl energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo. Pirmininkaujanti valstybė narė ketina pasiekti politinį susitarimą su Europos Parlamentu dėl abiejų dokumentų šį pusmetį.

Keli ministrai paprašė Komisijos pateikti paaiškinimą dėl dujotiekio „Nordstream2“, be kita ko, reaguojant į Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pirmininko laišką šiuo klausimu Europos energetikos reguliavimo institucijų tarybos pirmininkui.

Ministrams taip pat buvo pateikta naujausia informacija apie Vandenynų energetikos forumą.

Dalykinių pietų metu ministrai aptarė energetikos sąjungos valdymo klausimą, atsižvelgdami į jo glaudžias sąsajas su visais kitais pasiūlymais švarios energijos tema.

„Pirmininkaujanti Malta daugiausia dėmesio skiria iniciatyvoms, kurios daro poveikį žmonių gyvenimui. Todėl sparčiau nagrinėjame dujų tiekimo saugumo srities teisės aktus, kuriais visoms valstybėms narėms bus užtikrintas dujų prieinamumas, taip pat energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo srities teisės aktus, kuriais bus užtikrintos galimybės vartotojams priimti informacija pagrįstus sprendimus perkant produktus.

Be to, gerai suprantame energetikos sąjungos strateginę svarbą ir naudą, kurią ji duos mūsų ekonomikai ir mūsų piliečiams. Palaikydami veiksmingą dialogą esame visapusiškai pasiryžę daryti pažangą darbe prie švarios energijos srities dokumentų rinkinio.“

Maltos ministras Konradas Mizzi

Posėdžių dokumentai

Pranešimai spaudai

Informacija spaudai

Kontaktai spaudai

Ne žurnalistų prašome siųsti prašymus visuomenės informavimo tarnybai.

Akreditavimo ir spaudos renginiai

Daugiau informacijos apie akreditaciją rasite šiame puslapyje.

Tarptautinių aukščiausiojo lygio susitikimų, vykstančių už Europos Sąjungos ribų, atveju žiniasklaidos atstovus akredituos priimančiosios šalies valdžios institucijos.

Sekite naujienas

Kiti posėdžiai: Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryba

Žiūrėti daugiau posėdžių

Paskutinį kartą peržiūrėta: 2025 m. sausio 15 d.