"Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums labāku pārlūkošanas pieredzi. Nepieciešamās sīkdatnes ir vajadzīgas Padomes tīmekļa vietnes būtisko elementu atbalstam. Neobligātās sīkdatnes palīdz mums sagatavot anonīmus un apkopotus statistikas ziņojumus, lai labāk apmierinātu jūsu vajadzības.
Ārlietu padome tika informēta par rezultātiem, kas gūti 19. janvārī notikušajā Berlīnes konferencē par Lībiju. Padome apsprieda to, kā ES var iedarbīgāk iesaistīties procesā, kura mērķis ir rast politisku risinājumu, jo īpaši palīdzēt īstenot pamieru, par ko panākta vienošanās, un īstenot ANO ieroču embargo.
Pēc tam Padome pievērsās situācijai Bolīvijā. Ministri atkārtoti pauda atbalstu procesam, kura rezultātā 2020. gada 3. maijā notiks vispārējas vēlēšanas.
Ministri arī pievērsās situācijai Venecuēlā, ņemot vērā to, ka vēl vairāk ir saasinājusies ar nesenajiem notikumiem Nacionālajā asamblejā saistītā krīze. Viņi atkārtoti pauda atbalstu Huanam Gvaido (Juan Guaidó) kā Nacionālās asamblejas priekšsēdētājam.
Visbeidzot, Augstais pārstāvis īsumā ziņoja par savu braucienu uz Ņūdeli Indijā, kur viņš piedalījās Raisinas dialogā un ar Indijas iestādēm apsprieda gatavošanos gaidāmajam 15. ES un Indijas samitam, kas paredzēts 13. martā.
Ņemot vērā 13. janvārī Po notikušo Francijas un Sāhelas G5 samitu, Padome apmainījās viedokļiem par drošības un humanitārās situācijas pasliktināšanos Sāhelā un par to, kāda loma Eiropas Savienībai var būt kā vadošam partnerim un līdzekļu devējam šajā reģionā.
Padome pauda atbalstu pašreizējās Sāhelas stratēģijas atjaunošanai un paplašināšanai ar mērķi palielināt ES rīcības ietekmi drošības, stabilitātes un attīstības atbalstīšanā. Ministri uzsvēra, cik svarīga ir integrēta pieeja, ar ko tiek panākta maksimāla sinerģija starp dažādiem iesaistītajiem dalībniekiem un izmantotajiem resursiem, kā arī nodrošināts tas, ka Sāhelas G5 valstis uzņemas atbildību.
Ministri uzstājoties pievērsās arī gaidāmajai sanāksmei ar Sāhelas G5, kuru Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel) plāno rīkot līdztekus Eiropadomes 2020. gada marta sanāksmei.
Šodien Padome nolēma, ka mēs pastiprināsim savu stratēģisko sadarbību ar Sāhelas reģiona valstīm. Ir skaidrs, ka mums jādara vairāk, un par to mēs runāsim martā nākamās Eiropadomes sanāksmes laikā.
Žuzeps Borels, Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos
Padome apsprieda veidus, kā pastiprināt un uzlabot savu klimata diplomātiju, un pieņēma secinājumus par šo jautājumu.
Ministri jo īpaši norādīja, kādas konkrētas darbības var veikt, lai efektīvi sasniegtu trešās valstis, klimata jomā izvirzītu vērienīgākus mērķus pasaules līmenī un uzlabotu īstenošanu no svarīgāko partneru un emitētāju puses.
Tuvo Austrumu miera process un situācija plašākā reģionā
Darba pusdienu laikā ES ārlietu ministri neformāli apsprieda Tuvo Austrumu miera procesu (TAMP) un situāciju plašākā Tuvo Austrumu reģionā. Šo diskusiju pamatā bija rezultāti, kas gūti Ārlietu padomes 2020. gada 10. janvāra ārkārtas sanāksmē, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta pašreizējai situācijai Lībijā un Irākā. Šajā sakarā ministri pievērsās arī jautājumam par to, kas turpmāk notiks ar Kopīgo visaptverošo rīcības plānu – vienošanos par Irānas kodolprogrammu. Augstais pārstāvis uzsvēra, ka turpinās sadarboties ar visiem attiecīgajiem dalībniekiem minētajā reģionā.